Wyposażenie praktyki


Zastosowanie nowoczesnej techniki gwarantuje fachowe wykonanie naszych prac. Gabinet Stomatologii Estetycznej dysponuje profesjonalnym zapleczem urządzeń, na które składają się:

 • Fotele stomatologiczne KaVo ESTETICA Comfort

  Praktyka zaopatrzona jest w 2 stanowiska stomatologiczne, które spełniaja wysokie wymagania odnośnie ergonomii i bezpieczeństwa zarówno dla pacjenta jak i lekarza, gwarantując doskonały komfort.

  Firma Kavo to wiodąca firma produkująca fotele stomatologicznym na rynku, dlatego wybraliśmy sprzęt i produkty, które będą spełniać najlepsze standardy i najwyższą jakość.

  Stawiamy przede wszystkim na niemiecką precyzję.

 • Radiowizografja

  Gabinet wyposażony jest w cyfrowy system Gendex dla diagnostyki radiologicznej pacjentów, który pozwala na wykonywanie cyfrowych zdjęć w dowolnej projekcji bezpośrednio podczas zabiegu.

  System radiologiczny zastosowany w naszej praktyce pozwala na redukcję promieniowania aż do 90% w porównaniu do zwykłej kliszy. Gendex Expert DC jest obecnie na rynku najbezpieczniejszym i najbardziej precyzyjnym aparatem stomatologicznym z nowymi technologiami.

 • Healozon

  Healozon stosowany jest do bezbolesnego leczenia próchnicy, nie wymaga wiercenia. Jest to najmniej inwazyjny zabieg, idealny dla dzieci. Inne zastosowania: wykorzystanie bakteriobójczych właściwości ozonu w leczeniu endodontycznym do dezynfekcji i osuszania kanału korzeniowego.

  Po przeprowadzeniu leczenia ozonowego w celu przyspieszenia procesu reminalizacji tkanki zęba należy stosować zestaw dla pacjenta składający się z:

  • - pasty do zębów HealOzone (paste do zebów stosowac trzy razy dziennie lub wedlug wskazan stomatologa),
  • - płynu do płukania jamy ustne w butelce Heal Ozone (płukac jamę ustną płynem trzy razy dziennie przez 10 sekund jedną miarką płynu, pozostały po płukaniu płyn należy usunąć z jamy ustnej),
  • - płynu do płukania jamy ustnej w atomizerze HealOzone (płyn do płukania jamy ustnej).
 • Laser diagnostyczny

  KaVo DIAGNOdent pen umożliwia wykrycie próchnicy w jej wczesnym stadium rozwoju, na powierzchniach zębów.

  Działa na zasadzie wykrywania fluorescencji zmienionych próchnicowo tkanek zęba. Nie ma potrzeby oceniania zdjęć RTG, ani naruszania powierzchni szkliwa zgłębnikiem.

 • Anaeject

  Urządzenie do bezbolesnego znieczulenia pacjenta. Dzięki kontroli szybkoźci wstrzykiwania roztworu znieczulającego bolesność iniekcji zminimalizowana jest maksymalnie.

 • Kamera wewnątrzustna

  Lekarz stomatolog za pomocą lusterka nie zawsze może dokładnie sprawdzić stan zebów.

  W takiej sytuacji niezwykle przydatna jest kamera wewnątrzustna - pomocna jest zarówno w diagnostyce, jak i np. w skomplikowanym leczeniu kanałowym. Możemy ją także wykorzystywać zamiast rentgena - to jeden z lepszych sposobów wykrywania ubytków, które tworzą się na powierzchniach stycznych (miedzy zebami).

  Lekarz wprowadza do jamy ustnej pacjenta cienką rurkę, na końcu której błyszczy oko kamery. Rurka podłączona jest do komputera, który na ekranie pokazuje zęby i dziąsła w powiększeniu. Pacjent na monitorze może na bieżąco obserwować pracę lekarza, a po skończonej wizycie dostaje wydruk ze zdjęciem zębów, co pozwala na porównywanie ich stanu przy następnych wizytach.

 • Mikroskop

  Mikroskop ZEISS w stomatologii ma ogromne znaczenie szczególnie w leczeniu kanałowym zębów.

  Pozwala na powiększenie pola zabiegowego, co ułatwia odnalezienie wszystkich kanałów korzeniowych, ich precyzyjne opracowanie i wypełnienie. Umożliwia zabiegi z zakresu mikrochirurgii endodontycznej i takich zabiegów jak usuwanie złamanych narzędzi w kanałach korzeniowych.

  System endodontyczny obejmuje:

  • - Radiologię cyfrową i komputerowe możliwości pomiaru długości i anatomii kanału, lokalizację złamanych narzędzi, sprawdzenie czy ząb jest prawidłowo wyleczony kanałowo, badanie struktury kości, lokalizację zapaleń wokół wierzchołka korzenia i inne.
  • - Endometr- umożliwia elektroniczny pomiar długości kanałów i odległości od wierzchołka korzenia podczas opracowywania kanałów korzeniowych.
  • - Mikrosilniki endodontyczne z końcówkami – umożliwiają ustawienia odpowiedniego momentu obrotowego i prędkości rotacji narzędzi kanałowych podczas opracowywania kanału. Pozwalają na szybką, precyzyjną pracę, chroniąc jednocześnie przed złamaniem narzędzi.
  • - Systemy dźwiękowe i ultradźwiękowe opracowywania kanałów
  • - Systemy do usuwania złamanych narzędzi
 • ENDOMETR ENDODONTYCZNY  Raypex  5

  Nowoczesny endometr 5-tej generacji wykorzystywany do obliczania długości kanałów korzeniowych i do znajdowania tzw. wierzchołków fizjologicznych korzeni zębów

 • X-SMART

  Najnowszej generacji mikromotor endodontyczny służy do bardzo dokładnego maszynowego opracowania kanałów.

 • Urządzenie Biomed Meta

  Biomed Meta – to nowoczesne urządzenie do szczelnego wypełniania światła kanałów.

  Leczenie kanałowe za pomocą tego urządzenia oraz mikroskopu pozwala na bardziej dokladne leczenie i dłuższe zachowanie własnego zęba.

 • PENTAMIX 3 oraz DYNAMIX HERAEUS

  Urządzenia do mieszania mas wyciskowych – pozwalają na bardzo dokładne odwzorowanie tkanek twardych i miękkich w jamie ustnej.

 • Piezotome acteon

  Kolejny nowoczesny sprzęt – piezotome - pomocny jest w dokładnym cięciu tkanek twardych bez naruszania tkanek miękkich. Przydatny jest w chirurgii przedimplantacyjnej ,usuwaniu zatrzymanych zębów, resekcji, chirurgii periodontologicznej oraz endodoncji.

 • Fizjodyspenser NSK Surgic XT Plus

  Specjalisyczne urządzenie umożliwiające preparację łoża dla implantów stomatologiznych zgodnie z najwyższymi standardami.

 • Sterylizacja i dezynfekcja

  System autodezynfekcji foteli pozwala na zastosowanie specjalnych płynów dezynfekujacych podczas pracy fotela. Dzięki temu woda w kubku, jak i wydostajaca się podczas pracy końcówek jest jałowa.

  Na noc dodatkowo włączany jest program, który umożliwia automatyczną dezynfekcję wszystkich rękawów do koncówek, ssaka i ślinociągu, co uniemożliwia rozwój mikroorganizmów. Do fotela dostarczane jest sterylne powietrze do koncówek.

  Efekt: jałowość w polu zabiegowym.